خواهران کوفی و رابطه با مافیای مواد مخدر در شمال

خواهران کوفی و رابطه با

مافیای مواد مخدر در شمال

آژانس خبر رسانی کوکچه

 شنبه, 22 قوس 1393 10:00  

 با وجود تلاش های غیر قانونی فوزیه کوفی نماینده مردم بدخشان، هدایت الله برادر قاچاقبرش که چندی پیش پیش به جرم قاچاق ده ها کیلو هیرویین و تریاک توسط پولیس بدخشان باز داشت شده بود، سر انجام دادگاه مبارزه با جرایم مواد مخدر با مجرم شناختن او، وی را به 12 سال زندان محکوم نمود.

خبر فیصله دادگاه مبارزه با جرایم مواد مخدر بالای برادر فوزیه کوفی در حالی صورت می گیرد که فوزیه کوفی و مریم کوفی دو خواهر هدایت الله یکی از قاچاق بران بزرگ، با تمام تلاش و سوء استفاده از مقام نمایندگی خواستند وی را بیگناه عنوان نموده و رها سازند؛ اما موفق به این کار نشدند.
هنگامی که هدایت الله با ده ها کیلوگرام مواد مخدر باز داشت شد، فوزیه کوفی که در کانادا به سر می برد با تماس های مکرر با اسحاق الکو دادستانی کل و بسم الله محمدی وزیر داخله اسبق، تلاش نمود که وی را از بند رها سازد؛ اما با رسانه ای شدن این خبر و آگاه شدن نیروهای خارجی موظف در امر مبارزه با مواد مخدر، تلاش های فوزیه برای رهایی برادرش بی نتیجه ماند.
همچنان مریم کوفی نماینده مردم تخار دیگر خواهر هدایت الله کوفی با فشار ها به مقامات امنیتی بدخشان و اظهار نظر این که برادرم بی گناه است و دست داشتن او در قاچاق مواد مخدر توطئه مخالفان سیاسی ما در بدخشان است می خواستند روی جرم برادرشان پرده پوشی نمایند و مدعی بودند که دادگاه سر انجام با تحقیق در این راستا برادرشان را بی گناه ثابت کرده و رها می سازد؛ اما از آن جایی که دادگاه مبارزه با جرایم مواد مخدر در کنترول نهاد های بین المللی مبارزه با مواد مخدر قرار دارد، سر انجام با فیصله ی منصفانه، هدایت الله برادر این دو نماینده مجلس را به سزای اعمالش رساند.
با مجرم ثابت شدن هدایت الله کوفی برادر فوزیه کوفی، گفته های مردم بدخشان در مورد فساد خانواده ی کوفی برملا شد. نادر شاه کوفی برادر بزرگ فوزیه کوفی که مدت چندین سال است به عنوان فرماندار کوف آب هر ظلم و جنایتی را از مردم فقیر و زجر دیده ی این منطقه ی محروم بدخشان دریغ نمی کند و در ولسوالی مرزی کوف آب بندر ترانزیتی قاچاق مواد مخدر را مهیا ساخته است که مجیب کوفی و عنایت الله کوفی دو برادرش که فعالیت گسترده ی قاچاق مواد مخدر را کشورهای روسیه، تاجیکستان، ازبکیستان و… پیش می برند با تعیین نمودن زلمی شاه برادر دیگر کوفی به عنوان فرماندار خواهان دیگر فرمانداری هم مرز با تاجیکستان، زمینه ی گسترده را برای قچاقبران مواد مخدر فراهم ساخته اند.
فوزیه کوفی خود با استفاده از موقف نمایندگی مردم و رابطه های چند سویه با افراد مانند با مافیای بزرگ مواد مخدر شناخته کشور، زمینه ی انتقال محموله های کلان مواد مخدر را به کوف آب و خواهان فراهم مینماید تا برادرانش نادرشاه و زلمی شاه با استفاده از موقف حکومتی این محموله هارا به دو برادر دیگرش که در تاجیکستان رسانده و از مسیر روسیه به اروپا قاچاق نمایند که پول کلانی از این بابت به دست تمام اعضای خانواده و شخص فوزیه کوفی به دست می آید.
در این میان هدایت الله کوفی، مسئولیت قاچاق مواد مخدر را از ولسوالی هایی دیگر بدخشان که تریاک در آن کشت می شود مانند درایم و ارگو و خاش بود که باز داشت شد.
فوزیه کوفی با داشتن چنین تیم مسلط بر قاچاق مواد مخدر، شریک مهمی بر مافیای مواد مخدر افغانستان به شمار می رود.
کوفی با استفاده این رابطه بامقام های حکومتی که با مافیا مستقیمآ تماس دارند در هرسفرش به بدخشان فرمان پرواز چرخ بال های حکومتی را از مقامات دریافت می کند که در این چرخ بال ها محموله های مواد مخدر به کوف آب منتقل می شوند.
یکی از دستیاران کوفی، روزی در یک محفل دوستانه گفته بود که در هرسفر خانم کوفی ما بکس هایی کلان قفل شده را از منزل او موتر شخصی کوفی بار می کنیم که موتر بدون تلاشی مقامات امنیتی در کنار چرخ بال ها قرار گرفته و بکس ها به چرخبال بارزده و مستقیم به منزل نادرشاه در کوف آب برده می شوند.
فوزیه کوفی، با مدعی شدن دفاع از حق و هویت فارسی زبان ها در افغانستان و ههمین طور، تظاهر به مدافع حقوق زن و حقوق بشر، سوال بر انگیز ترین رابطه هارا با فاشیست ترین افراد حکومت داشته و دشمنان هویت زبان فارسی، مانند اسدالله خالد، حنیف اتمر، گل آغا شیرزی، اسحاق زی و… همواره مهمانان خاص او در منزلش می باشند.
وی در سفرهای اروپای خود با سخنان شیرین و استفاده از خود به عنوان یک زن، ساده انگاران را به حمایت وا می دارد که من تنها زن و فرد سیاسی حامی فارسی زبان هاهستم، در حالی که وی اندک تعهدی به مردم و ملت فارسی زبان ندارد.
هنگامی که علی احمد جلالی از لابی های بزرگ فاشیزم پشتون به افغانستان آمد و آوازه ی نامزد شدن انتخابات ریاست جمهوری را داشت، فوزیه کوفی پاچه بر زد تا معاون جلالی شود و برای گره زدن رابطه اش با جلالی حتا خواهر زاده خود را به زنی داوود جلالی برادر زاده ی علی احمد جلالی داد که تفاوت سنی این دو بیش از 15 سال است.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news