قوماندان‌امنیه کنر: دو هزار شورشی داخلی‌و‌خارجی به ولسوالی دانگام حمله کرده‌اند

kuner

قوماندان‌امنیه کنر: دو هزار شورشی

داخلی‌و‌خارجی به ولسوالی

دانگام حمله کرده‌اند


دوشنبه ٢٤ قوس ١٣٩٣ ساعت ١١:٤١

 

‌مقام های امنیتی در ولایت کنر در شرق کشور می گویند که گروه دو هزار نفری طالبان داخلی و خارجی به پوسته های امنیتی در مناطق مختلف ولسوالی دانگام این ولایت حمله کرده اند.

سید خیلی گفت که موج وسیعی از مردم محل به حمایت از نیروهای امنیتی کشور با وسایلی چون بیل و کلنگ علیه طالبان قیام کرده اند.
عبدالحبیب سید خیلی، قوماندان امنیه کنر در مصاحبه با خبرگزاری بخدی گفت که از چهار روز قبل در نتیجه حمله گروهی طالبان به پوسته های امنیتی درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان آغاز شد اما به گفته او، حملات طالبان از حوالی ساعت ۶ صبح روز گذشته در این مناطق شدت یافته است.
به گفته سید خیلی، درگیری شدید اکنون ادامه دارد و تا کنون ۱۶ طالب در نتیجه درگیری کشته شده و ۲۸ تن دیگر زخمی شده اند.
او گفت که چهار سرباز پولیس نیز در این درگیری ها به گونه سطحی زخمی شده اند.
ساحات شینکی و کوتک از مناطق صعب العبور و کوهستانی ولسوالی دانگام است که قوماندان امنیه کنر می گوید گروه طالبان به هدف تصرف پوسته های نیروهای امنیتی به این مناطق حمله کرده اند.
سید خیلی گفت که موج وسیعی از مردم محل به حمایت از نیروهای امنیتی کشور با وسایلی چون بیل و کلنگ علیه طالبان قیام کرده اند.
آقای سید خیلی می گوید، راه عبور و مرور مردم در دو سوی خط دیورند در مربوطات ولسوالی دانگام باز است و طالبان به حمایت نظامیان پاکستان از خط دیورند عبور کرده و به این ولسوالی حمله کرده اند.
با این حال قوماندان امنیه می گوید که در میان دو هزار طالب داخلی و خارجی، افراد گروه تحریک طالبان پاکستانی و لشکر طیبه نیز شامل هستند.
“اگر کمک های عاجل نرسد تلفات نیروهای امنیتی بیشتر می شود”
در همین حال نمایندگان مردم کنر در مجلس می گویند که درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان در ولسوالی دانگام این ولایت ادامه دارد و نهاد های امنیتی تا کنون هیچ نیروی کمکی به منطقه اعزام نکرده اند.
صالح محمد صالح، نماینده کنر در مجلس نمایندگان در مصاحبه با خبرگزاری بخدی گفت: “نیروهای امنیتی در نزدیکی خط فرضی دیورند با جان فدایی در مقابل حملات تروریستی طالبان مقاومت می کنند اما نهادهای امنیتی باید هر چه زودتر نیروهای کمکی بیشتر در منطقه اعزام کند.”
آقای صالح گفت که نیروهای امنیتی در این ساحات نمی توانند که پیشرفت کنند و از همین رو، حمایت حکومت نیاز است تا نیروهای امنیتی از خاک کشور دفاع کنند.
صالح می گوید که مخالفان دولت از خلا و ضعف دولت افغانستان استفاده کرده و اخیرا حملات شان را افزایش داده اند. 
خبرگزاری بخدی

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news