جنرال دوستم: در روزهای آینده هزاران جوان مخالف دولت با ما یکجا می‌شوند

dustum

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور می‌گوید که در ۲۰ روز دیگر هزاران جوان از مخالفان مسلح دولت در شمال کشور به روند صلح خواهند پیوست.

وی که برای تصفیه‌ی بخش‌های شمالی کشور از حضور مخالفان مسلح به این بخش‌ها رفته است می‌گوید که تلاش‌های جدی را برای پیوستن مخالفان مسلح به روند صلح آغاز کرده است.

معاون اول رئیس جمهور به منظور تلاش برای پیوستن طالبان به روند صلح از چند روز قبل به ولایت‌های جوزجان، فاریاب و سرپل رفته است.

به نظر می‌رسد که این تلاش‌ها نتیجه داده و در ولسوالی درزآب ولایت جوزجان یک گروه ۲۰۰ نفری از طالبان مسلح به فرماندهی مولوی نعمت‌الله به روند صلح پیوستند.

معاون اول رئیس جمهور فرمانده‌ی طالبان مسلح را که حالا به روند صلح پیوسته در آغوش گرفته و اظهارداشت: “بیایید که یک آزمایش کنیم که آیا ما و شما از وطن خود دفاع کرده می‌توانیم یا نمی‌توانیم؟ بله می‌توانیم؛ همین حالا از شما مردم شروع شد”.

وی در ادامه تصریح کرد: “من اطمینان می‌دهم که در ۲۰ روز هزاران جوان مخالف با دولت یکجا می‌شوند و از وطن خود دفاع می‌کنند.”

درهمین حال فرمانده‌ی پولیس جوزجان پیوستن این افراد به روند صلح را در تأمین امنیت ولسوالی‌های درزآب و قوش تیپه اثرگذار دانست و می‌گوید که این طالبان در گذشته عملیات‌های هراس افگنانه را در این بخش‌ها راه‌اندازی می‌کردند.

جنرال فقیرمحمد جوزجانی فرمانده‌ی پلیس جوزجان اظهارداشت: “مولوی نعمت کسی است که در گذشته والی نام نهاد طالبان در جوزجان بود و پیوستن وی و افرادش تأثیر مثبتی برامنیت دارد.”

درهمین حال قرار است یک عملیات گسترده برای پاکسازی ولایت‌های شمالی کشور از وجود مخالفان مسلح به زودی در بخش‌های آسیب‌پذیر این ولایت‌ها آغاز شود.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news