هشدار کم سابقه وزیر داخله به طالبان: سرنوشت تان مرگ است

هشدار کم سابقه وزیر داخله به

طالبان: سرنوشت تان مرگ است

Bokhdie
پنجشنبه ١٠ ثور ١٣٩٤ ساعت ١٦:١٧

نورالحق علومی، وزیر داخله کشور به طالبان و جنگجویان خارجی هشدار داده است که انها به جزایی اعمال شان خواهند رسید.

وزیر داخله در جریان سفرش در بازار شهر قندوز با مردم محل دیدار کرد و از آنچه او اختلاف میان عوامل درون دولتی می خواند به شدت انتقاد کرد وزیر داخله در جریان سفرش در بازار شهر قندوز با مردم محل دیدار کرد و از آنچه او اختلاف میان عوامل درون دولتی می خواند به شدت انتقاد کرد
آقای علومی که برای دیدن از جبهات جنگ به لایت قندوز سفر کرده گفت: “کسانی را که به مردم بيگناه صدمه می رسانند و از ميل سلاح همیشه استفاده می كنند و در كشور وحشت و دهشت می آفرینند، به خاک و خون خواهیم کشاند.”
او می گوید که دشمنان افغانستان از تیرراس نیروهای امنیتی نجات پیدا نخواهند کرد و کشته خواهند شد.
وزیر داخله گفت نیروهای امنیتی به شدت و قاطعیت در برابر شورشیان مبارزه خواهند کرد تا ترس سقوط قندوز ازبین برود.
از شش روز بدین سو، در چندین نقطه حومه شهر و در بخش های ولایت قندوز جنگ شدید ادامه دارد، نیروهای تازه نفس روز گذشته برضد مهاجمان طالب عملیات شان را آغاز کردند.
مقامات محلی در قندوز می گویند که شورشیان و جنگجویان خارجی به عقب رانده شده و دست کم، ۱۴۰ تن آنها کشته و بیش از صد تن دیگر زخمی شده اند.
عملیات برضد شورشیان پس از آن اغاز شد که انها تا شش کیلومتری مرکز ولایت قندوز پیشروی کردند و کنترول گور تپه در شمال شرق را بدست گرفتند.
والی قندوز گفته است که نیروهای امنیتی، شورشیان را از این منطقه به عقب رانده اند و راه ولسوالی امام صاحب نیز به روی رفت و آمد مردم باز شده است.

وزیر دخله برای لحظات در بازار شهر قندوز با دستفروش ها صحبت کرد و از مواد غذایی که انها پخته می کنند، خورد وزیر دخله برای لحظات در بازار شهر قندوز با دستفروش ها صحبت کرد و از مواد غذایی که انها پخته می کنند، خورد
انتقاد از افراد دولتی
وزیر داخله در جریان سفرش در بازار شهر قندوز با مردم محل دیدار کرد و از آنچه او اختلاف میان عوامل درون دولتی می خواند به شدت انتقاد کرد.
او گفت: “جنگ در شمال از سوی کسانی دامن زده می شوند، که در دورن دولت هستند، قانون اساسی را قبول دارند اما منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح می دهند.”
نور الحق علومی در این مورد از فرد یا گروهی نام نبرد اما در چند روز اخیر، اختلاف میان والی ولایت قندوز و نمایندگان مردم این ولایت در مجلس بالا گرفته است.
بیشتر، برخی نمایندگان مردم قندوز در مجلس نمایندگان محمد عمر صافی را متهم کرده بود که او برای ماندن در قدرت اختلاف قومی را دامن می زند و از طالبان نیز حمایت می کند.
علومی می گوید، افراد دولتی که همیشه به منافع شخصی شان فکر می کنند به مراتب خطر بزرگتر را نسبت به طالبان متوجه ولایت قندوز کرده اند.
با این حال، او اطمینان داد که نیروهای دولتی به تعداد کافی در قندوز مستقر شده اند تا در برابر هرگونه ناآرامی و حملات شورشیان عکس العمل نشان دهند.

 

 

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news