شش میلیون دالر معاش در شش ماه فعالیت

شش میلیون دالر معاش در شش ماه فعالیت

روزنامهء ۸صبح

- رستگار

 

۸صبح دریافته است که موسسه‌ی «هیل انترنشنل» شماری از افراد را به حیث مشاور و کارمند ارشد در وزارت فواید عامه و شرکت فراری جاده‌سازی ترکی- امریکایی (ICCI)، با معاش هنگفت دالری استخدام کرده‌ است.
سندها نشان می‌دهد که وزارت فواید عامه در ماه اپریل ۲۰۱۲ با همکاری موسسه مشوره‌دهی «هیل انترنشنل»، ذبیح الله مجددی، پسر صبغت‌الله مجددی و والی پیشین کابل را به حیث مشاور ارشدِ رشد ارتقای ظرفیت‌ها با معاش ماهانه ۴۰ هزار دالر امریکایی در این وزارت استخدام کرده است.
هیل انترنشنل، یک موسسه مشوره‌دهی در بخش جاده‌سازی است که شماری از کارمندان و مشاوران را با معاش بالاتر از ۴۰ هزار دالر امریکایی به شرکت جاده‌سازی آی‌سی‌سی‌آی و وزارت فواید عامه معرفی کرده است. مشاروان و کارمندان یادشده بیشتر در جاده قیصار-لامان با شرکت آی‌سی‌سی‌آی و وزارت فواید عامه همکاری کرده‌اند.
پروژه‌ی قیصار-لامان ۲۳۳ کیلومتر طول دارد و سه سال پیش به ارزش ۳۹۷ میلیون دالر با کمک مالی بانک انکشاف آسیایی با شرکت آی‌سی‌سی‌آی به امضا رسید.
این پروژه از مهم‌ترین جاده‌هایی است که ولایت‌های فاریاب، بادغیس و هرات را با هم وصل می‌کند. شرکت یادشده حدود ۱۰۰ میلیون دالر پول پیش‌پرداخت از بانک انکشاف آسیایی دریافت کرده است.
براساس قرارداد میان وزارت فواید عامه کشور و شرکت مشترک راه‌سازی ترکی و امریکایی، تکمیل پروژه قیرریزی سرک لامان- قیصار، چهار سال طول می‌کشید، اما مسوولان این شرکت قراردادی پس از ۶ ماه فعالیت فرار کرده‌اند.

فرار شرکت با ۱۰۰ میلیون دالر

مسوولان شرکت آی‌سی‌سی‌آی، بیش از ‌صد میلیون دالر پول پیش‌پرداخت جاده قیصار- لامان را با خود بردند و قرارداد را نیز یک‌جانبه فسخ کردند.
یافته‌های ۸صبح نشان می‌دهد که موسسه هیل انترنشنل، از میان صدها کارمند، حدود ۴۲ کارمند خود را با معاش هنگفت دالری برای جاده قیصار-لامان استخدام کرده بود.
سندهایی که به ۸صبح رسیده نشان می‌دهد که این موسسه برای شماری از کارمندان شرکت آی‌سی‌سی‌آی و وزارت فواید عامه، از چهار هزار دالر الی پنجاه‌وسه هزار دالر ماهانه معاش پرداخت کرده است.
ذبیح‌الله مجددی، والی پیشین کابل و پسر ارشد صبغت‌الله مجددی، با آغاز کار قیرریزی جاده قیصار-لامان به‌عنوان مشاور رشد ارتقای ظرفیت‌ها با معاش ماهانه ۴۰ هزار دالر امریکایی کار کرده است.
یافته‌های ۸صبح نشان می‌دهد که ۷ کارمند دیگر این شرکت ماهانه از ۴۰ هزار تا ۵۳ هزار دالر امریکایی معاش گرفته‌اند و ۴ کارمند دیگر بالاتر از ۳۵ هزار دالر و ۳۲ کارمند نیز الی ۳۰ هزار دالر معاش دریافت کرده‌اند.
در این میان، ریچارد دونووان شهروند خارجی ماهانه پنجاه‌وسه‌هزاروپنج‌صد دالر امریکایی، جان میشر شهروند خارجی ماهانه ۴۴ هزار، میشرا کومار شهروند هندوستان ماهانه حدود ۲۷ هزار، سید حسین، احمد عارف منصور و شمار دیگری از شهروندان افغانستان نیز بالاتر از ۲۵ هزار دالر ماهانه معاش دریافت کرده‌اند.

شش میلیون دالر معاش در شش ماه فعالیت

سندها نشان می‌دهد که معاش ماهانه‌ی ۴۲ کارمند شرکت آی‌سی‌سی‌آی حدود یک میلیون دالر بوده و با این حساب این شرکت در شش ماه فعالیت حدود ۶ میلیون دالر تنها معاش ۴۲ کارمندان خود را پرداخت کرده است.
اما مقام‌های وزارت فواید عامه می‌گویند که شرکت هیل انترنشنل در بخش مشوره‌دهی و حفظ و مراقبت شماری از کارمندان را تنها به شرکت جاده‌سازی آی‌سی‌سی‌آی معرفی کرده است.
احمدشاه وحید، معین حفظ و مراقبت وزارت فواید عامه می‌گوید که این موسسه بیشتر افرادی را که تابعیت خارجی دارند به حیث مشاور و کارمند گماشته است: «کسانی‌که تابعیت خارجی دارند، در موسسه هیل انترنشنل با معاش گزاف استخدام شده‌اند. پول این افراد توسط بانک انکشاف آسیایی پرداخت می‌شود. از نظر شخصی من، نباید افراد منحیث کارمند در بخش جاده‌سازی با معاش اضافه‌تر از ۲ هزار دالر گماشته شوند.»
آقای وحید افزود: «این مربوط وزارت فواید عامه نیست و آنان به حیث کارمند و مشاور این وزارت نیز استخدام نشده‌اند. اگر به من مربوط می‌شد با معاش ۴۰ هزار دالر حدود ۲۰ الی ۳۰ انجنیر قوی و جوان را استخدام می‌کردم و این از صلاحیت وزارت خارج است.»

پیشینه معاش هنگفت دالری

به‌گفته او، ذبیح‌الله مجددی یک انجنیر ورزیده می‌باشد و پیشینه معاش بلند نیز دارد و به همین سبب براساس توانایی‌هایی که دارد، با معاش بلند استخدام شده است.
با آن‌که آقای وحید می‌گوید که ذبیح‌الله مجددی، به حیث مشاور وزارت گماشته نشده، اما سندهایی که به ۸صبح رسیده، نشان می‌دهد که مسوولان وزارت فواید عامه به موسسه هیل انترنشنل پیشنهاد کرده که ذبیح‌الله مجددی را به حیث مشاور ارشد ارتقای ظرفیت‌های این وزارت مقرر کند.
موسسه هیل انترنشنل به تاریخ دوازدهم می سال ۲۰۱۲، در مکتوبی عنوانی وزارت فواید عامه گفته است: «به جواب مکتوب تاریخ ۲۴ اپریل ۲۰۱۲ وزارت فواید عامه راجع به نامزدی ذبیح‌الله مجددی به‌عنوان مشاور ارشد رشد ظرفیت‌ها در وزارت فواید عامه تعیین گردد. هیل انترنشنل به مشاوریت آقای مجددی موافقه می‌کند.»
در این مکتوب، موسسه یادشده تاکید کرده که آقای مجددی با معاش ماهانه ۴۰ هزار دالر امریکایی، ۳۶ ساعت در هفته کار کند.
در پایان این مکتوب، امضای عبدو کاردوس، معاون موسسه هیل انترنشنل وجود دارد.
از سوی دیگر، ذبیح‌الله مجددی می‌گوید که او دکترای خود را از رشته مهندسی از یکی از معتبرترین دانشگاه‌های امریکا به‌دست آورده و تایید می‌کند که بانک انکشاف آسیایی او را براساس توانایی‌ها و تخصص به حیث مشاور ارشد ارتقای ظرفیت در وزارت فواید عامه معرفی کرده است.

رد معاش ۴۰ هزار دالری

آقای مجددی می‌گوید که او هرگز از سوی موسسه هیل انترنشنل، ماهانه ۴۰ هزار دالر امریکایی معاش نگرفته، بل در شش ماه فعالیت خود منحیث مشاور ارشد ارتقای ظرفیت در وزارت فواید عامه، ماهانه حدود ۱۵ هزار دالر معاش دریافت کرده است.
مجددی به ۸صبح گفت: «از طریق بانک انکشاف آسیایی، ماهانه برایم ۱۵ هزار دالر معاش می‌رسید که موسسه هیل انترنشنل براساس توانایی‌ها و قابلیت‌هایی که دارم، ۴ هزار دالر معاش بیشتر برایم تعیین کرد. یک موسسه که به‌دنبال مفاد خود است، براساس توانایی‌ها و قابلیت من، ۴هزار دیگر را اضافه کرد و من هرگز ۴۰ هزار دالر معاش دریافت نکرده‌ام.»
او افزود: «من براساس قابلیت و تجربه خود معاش می‌گرفتم و در آینده اگر در هر موسسه‌ای بروم بالاتر از ۱۵ هزار معاش خواهد داد. موسسه هیل انترنشنل شاید ۴۰ هزار از بانک [به نام من] گرفته باشد؛ اما من هرگز ۴۰ هزار دالر معاش نگرفته‌ام. هیل شاید از اداره بانک انکشاف آسیایی پول باقی مانده را برای مصارف خود گرفته باشد.»
با این حال، مجددی می‌گوید که کار او با ساخت جاده‌ی قیصار-لامان هیچ ارتباطی نداشته و او در بخش ارتقای ظرفیت وزارت فواید فعالیت کرده است.
آقای مجددی گفت: «کار من با سرک قیصار-لامان هیچ ارتباطی نداشت. من فقط در بخش ارتقای ظرفیت کار می‌کردم. در جریان شش ماه فعالیت در وزارت فواید چند پلان نوشته کردم. در ده سال گذشته در بخش ارتقای ظرفیت در وزارت فواید عامه، حدود ۶۰ میلیون دالر مصرف شده و هیچ کس هیچ چیزی را یاد نگرفته است. من بدون بودجه در شش ماه کارهای بزرگی انجام دادم.»

زمینه فسخ قرارداد

با این همه، شماری از نمایندگان مردم در مجلس نمایندگان می‌گویند که شرکت آسی‌سی‌آی، با استخدام کارمندان با معاش هنگفت، زمینه را برای فرار و فسخ قرارداد مساعد ساخته است.
فرهاد صدیقی، از اعضای کمیسیون مواصلات، مخابرات و فواید عامه مجلس نمایندگان می‌گوید که شرکت یادشده، شماری از مقام‌های پیشین و افراد وابسته به مسوولان وزارت فواید عامه و مالیه را استخدام کرده بود و مسوولان این شرکت از برخی مقام‌ها منحیث کارمند سوءاستفاده کرده‌اند.
آقای صدیقی به ۸صبح گفت: «حتا برخی از کارمندان شرکت آی‌سی‌سی‌آی ماهانه بیش از ۵۰ هزار معاش دریافت می‌کردند. باید از کسانی‌که با معاش هنگفت استخدام شده بودند، بازجویی صورت بگیرد.»
به‌گفته او، شرکت یادشده، حدود ۳ میلیون دالر برخی از شرکت‌های افغانی را که ساختمان فرماندهی پولیس کندز را ساخته‌اند نیز با خود برده است: «وزارت فواید عامه باید از پولیس انترپول کمک بخواهد تا مسوولان شرکت آی‌سی‌سی‌آی را دوباره به افغانستان برگرداند.»
خبرنگار روزنامه ۸صبح با اجمل حمید، سخنگوی وزارت مالیه صحبت کرد که آیا این وزارت از معاش هنگفت دالری کارمندان شرکت آی‌سی‌سی‌آی و موسسه هیل انترنشنل، مالیه گرفته است.
آقای حمید، وعده کرد که در این مورد معلومات در اختیار ۸صبح قرار می‌دهد؛ اما پس از دو روز هیچ معلوماتی در اختیار روزنامه قرار نداد.

۳۰ میلیون دالر برای تامین امنیت جاده

با این حال، مسوولان بانک انکشاف آسیایی که تمویل‌کننده پروژه قیصار-لامان است، گفته‌اند که حکومت افغانستان ۳۰ میلیون دالر را برای تامین امنیت این پروژه گرفته است.
جوجی تاکاشی، رییس بانک انکشاف آسیایی پیش از این به رسانه‌ها گفته بود: «۳۰میلیون دالر برای تامین امنیت این پروژه به حکومت افغانستان پرداخته شده است و توقع می‌رفت که امنیت آن از سوی وزارت امور داخله تامین شود. برای تامین امنیت این پروژه باید نیروهای ویژه‌ی امنیتی این وزارتخانه گماشته می‌شدند، اما متاسفانه با توجه به مشکلات موجود و منحل شدن این نیروها بازهم نیرو به اندازه‌ی لازم گماشته نشد.»
مسوولان وزارت داخله با رد این ادعاها گفته‌اند که این مقدار پول به وزارت مالیه سپرده شده و این وزارت مسوولیت تامین امنیت جاده را به عهده دارد نه گرفتن پول.

قرارداد به نفع شرکت

در عین حال، مقام‌های پیشین وزارت فواید عامه می‌گویند که این پروژه سه سال پیش با شرکت امریکایی- ترکی آی‌سی‌سی‌آی، قرارداد شد و بیشتر به نفع شرکت بوده است.
نجیب‌الله اوژن، وزیر پیشین فواید عامه پیش از این به برخی از رسانه‌ها گفته بود: «قرارداد این پروژه سه سال پیش امضا شد، این قرارداد غیر‌معیاری و به سود شرکت بوده است. این شرکت ظرفیت لازم را برای عملی ساختن این پروژه نداشته است.»
اکنون پرسش این‌جاست که اگر قرارداد این جاده غیرمعیاری بود و شرکت ظرفیت کامل برای عملی ساختن این پروژه را نداشت، چرا یک‌صد میلیون دالر به‌عنوان پیش پرداخت به این شرکت داده شده است.
آقای اوژن گفت: «صد میلیون دالری که به‌گونه پیش‌پرداخت به شرکت داده شده در قرارداد آمده است، اما نباید داده می‌شد، چون این شرکت گذشته از این پول، ۱۲میلیون دالر دیگر را نیز از بانکی که برایش ضمانت داده بود، گرفته است.»
خبرنگار ۸صبح تلاش کرد تا با یکی از مسوولان شرکت آی‌سی‌سی‌آی و موسسه مشوره‌دهی هیل انترنشنل صحبت کند، اما موفق به این کار نشد.
در همین‌حال، احمدشاه وحید، معین حفظ و مراقبت وزارت فواید عامه می‌گوید که در حال حاضر نمایندگان از شورای امنیت، وزارت‌های فواید عامه، مالیه و شرکت آی‌سی‌سی‌آی در دبی مذاکره را آغاز کرده‌اند و در صدد یافتن یک راه‌حل معقول هستند.

 

 

 

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news