منابع محلی کندز: نیروی های امنیتی از بالا حصار عقب نشینی کرده اند

taliban

منابع محلی کندز: نیروی های امنیتی از بالا حصار عقب نشینی کرده اند

Sep 30, 2015 – 19:25

کندز(پژواک، ۸میزان۹۴): منابع محلی در ولایت کندز می‌گویند که با عقب نشینی نیروهای امنیتی از منطقه محاصره شده بالاحصار، طالبان این منطقه را تصرف کرده اند.

سید سرور حسینی، مسؤل مطبوعاتی قوماندانی امنیه ولایت کندز به آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای مشترک امنیتی که متشکل از اردو، پولیس و امنیت ملی می شود حوالی ساعت ۵ عصر امروز از این محل عقب نشینی کردند.

ده ها تن از نیروهای امنیتی در دو روز گذشته در بالا حصار در محاصره طالبان قرار داشته اند.

وی گفت:” نیروهای امنیتی با استفاده از تکتیک های نظامی از این محل خارج شده اند و در دو گروه جداگانه خود را به سایر همرزمان خود در دشت آبدان و میدان هوایی کندز رسانده اند.”

حسینی بدون ارایه معلومات در مورد تعداد این نیروها، افزود که تا اکنون در مورد تلفات احتمالی دو طرف گزارشی دریافت نکرده اند.

اما طالبان در خبرنامه یی گفته اند که با هجوم بر این محل، تمام نیروهای موجود در آنجا را کشته اند.

یک منبع محلی که خواست نامش فاش نشود به پژواک گفت که طالبان در دو روز گذشته با اعزام شماری از موی سفیدان به بالا حصار به این نیروها پیام داده بودند در صورت تسلیم شدن، مورد عفو قرار خواهد گرفت اما نظامیان کشور به آنان اعتماد نکرده اند.

طالبان شهر کندز را دو روز قبل تصرف کردند اما از آن زمان بالا حصار که در فاصله ۵۰۰ متری مرکز شهر قرار دارد، در کنترول نیروی امنیتی قرار داشت.

در حال حاضر بخش عمده­یی از نیروهای امنیتی و نظامی کشور در میدان هوایی که ۲ کیلومتری جنوب شهر قرار دارد ، تجمع کرده اند و از آن جا عملیات علیه طالبان را پیش می برند.

نیروهای امنیتی از ولسوالی خاک سفید فراه عقب نشینی کردند

چهارشنبه ٠٨ ميزان ١٣٩٤ ساعت ١٧:٠٥

 مقام های محلی در ولایت فراه در غرب کشور تصرف ولسوالی خاک سفید این ولایت از سوی افراد طالبان را تایید کردند.

گروه طالبان با نشر اعلامیه ای گفته ولسوالی خاک سفید را به شکل کامل تصرف کردند گروه طالبان با نشر اعلامیه ای گفته ولسوالی خاک سفید را به شکل کامل تصرف کردند
فضل محمد صمدیار، قوماندان امنیه ولایت فراه گفته است که نیروهای امنیتی از مرکز ولسوالی عقب نشینی کرده و به حومه این ولسوالی کمربند امنیتی ایجاد کردند.
آقای صمدیار به رادیو آزادی گفته که مرکز این ولسوالی در اختیار طالبان است.
گروه طالبان با نشر اعلامیه ای گفته ولسوالی خاک سفید را به شکل کامل تصرف کردند، سخنگوی این گروه گفته که سلاح و مهمات نیروهای دولتی در این ولسوالی بدست افراد این گروه افتاده است.
این در حالیست که شهر قندوز از روز سه شنبه به این طرف در تصرف طالبان قرار دارد و هرچند نیروهای امنیتی اعلام کردند که علمیات آزادسازی را آغاز کرده اند اما اعضای شورای ولایتی می گویند که نشانه ای از پیشروی نیروهای امنیتی دیده نمی شود.
در حال حاضر تماس های تلفنی با مقامات محلی ولایت قندوز قطع شده و گفته شده است که دستکم ۱۱۰ غیرنظامی در این شهر کشته شده اند.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news