طالبان ازاحتمال توشيح حکم اعدام زندانيان اين گروه ازسوى رييس جمهورهشداردادند

taliban

طالبان ازاحتمال توشيح حکم اعدام زندانيان اين گروه ازسوى رييس جمهورهشداردادند

 
 

طالبان ازاحتمال توشيح حکم اعدام زندانيان اين گروه ازسوى رييس جمهورهشداردادند

Apr 29, 2016 – 16:12

کابل (پژواک،١٠ثور٩٥):گروه طالبان دربرابر اظهارات اخير رييس جمهور درخصوص احتمال اعدام شماری از اعضای زندانی اين گروه واکنش نشان داده مى گويدکه درصورت تطبيق حکم اعدام زندانيان،نهادهاى عدلى و قضايى دولت، قيمت آنرا خواهند پرداخت .

رياست جمهورى مى گويدکه محمد اشرف غنی به دنبال صحبت هاى اخيرش در شوراى ملى در پيوند به پايان فصل عفوهاى عمومى، به نهادهاى عدلى وقضايى هدايت داده تا پرونده‌های کسانى را که برای آن ‌ها حکم اعدام صادر شده مورد بررسى قرار داده و در اختيار او قرار دهند.

طالبان نيز در برابر اين اظهارات رييس جمهورغنى واکنش نشان داده مى گويدکه درصورت تطبيق حکم اعدام زندانيان،طالبان آرام نخواهد نشست وقيمت آنرا از نهادهاى عدلى و قضايى دولت خواهد گرفت .

در اعلاميه که ازسوى اين گروه امروز نشرشد گفته شده است :((اشخاص و نهادهاى که خواستار تطبيق حکم اعدام زندانيان اين گروه هستند،طالبان در برابر آنها نيز بى تفاوت نخواهد بود و به شکل کلى و جزيى شامل اهداف نظامى ما(طالبان)خواهندشد. ))

دراعلاميه گفته شده که با اين اقدام ،زندانيان دولت و نيروهاى خارجى که در بند طالبان اند نيز با خطرجدى مواجه مى شوند.

منبع مى گويدکه طالبان همواره با زندانيان مطابق امور عدلى و اصول اسلامى عمل مى کند اما اگردولت چيزى را که گفته است عملى کند طالبان نيز براساس اصول شريعت و محاکم شرعى روى مجازات نهايى غور خواهدکرد.

طالبان ازسازمان هاى بين المللى حقوق بشر،رسانه هاى آزاد،سازمان جهانى صليب سرخ و نهادهاى بيطرف  ديگر خواسته است تا در موضوع اعدام زندانيان  با استفاده از نقش اثرگذار شان بى تفاوت نباشند.

درگیری نیروهای امنیتی با طالبان و حمله دوباره این گروه برای تصرف ولسوالی دهنه غوری

پنجشنبه ٠٩ ثور ١٣٩٥ ساعت ١٣:٥٠

 مقام های امنیتی در ولایت بغلان می گویند که گروهی از طالبان مسلح شب گذشته از چندین استقامت بر شهرنو در ولسوالی دهنه غوری این ولایت حمله کرده اند.

آقای نذیری گفت که درگیری جریان دارد و تا کنون چهار طالب کشته و پنج تن ديگر آنان زخمی شده اند آقای نذیری گفت که درگیری جریان دارد و تا کنون چهار طالب کشته و پنج تن ديگر آنان زخمی شده اند
پس از حمله طالبان، درگیری میان نیروهای امنیتی و افراد این گروه آغاز شده و تا کنون جریان دارد.
عوض محمد نذيری، قوماندان امنيه ولايت بغلان گفته: طالبان از چند استقامت بر شهر نو ولسوالى دهنه غورى حمله کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شده اند.
آقای نذیری گفت که درگیری جریان دارد و تا کنون چهار طالب کشته و پنج تن ديگر آنان زخمی شده اند.
گفته می شود که نیروهای خیزش مردمی نیز در کنار نیروهای امنیتی حضور دارند تا طالبان را از شهرنو بیرون کنند.
در همین حال اعضای شورای ولایتی و باشنده های محل از پیشروی طالبان مسلح در بخش های از ولسوالی دهنه غوری ابراز نگرانی کرده و از حکومت خواستار کمک هستند.
اعضای شورای ولایتی به حکومت هشدار داده که اگر براى واپس گيرى دندغورى عمليات راه اندازى نکند، طالبان پیشروی کرده و ولسوالى دهنۀ غورى نیز سقوط خواهد کرد.
باشنده گان محل گفته اند حدود یک ماه می شود که این ولسوالی در اشغال طالبان است.
خبر گزاری بخدی

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news