در مناطق مختلف کشور ۳۳ مخالف مسلح و ۱۱ سرباز اردوی ملی کشته شده اند

پیمان

در مناطق مختلف کشور ۳۳ مخالف مسلح و ۱۱ سرباز اردوی ملی کشته شده اند

Aug 26, 2016 – 15:17

کابل (پژواک، ۵ سنبله ۹۵): وزارت دفاع می گوید، طی ۲۴ ساعت گذشته در مناطق مختلف کشور ۳٣ مخالف مسلح و يازده سرباز اردوی ملی کشته شده اند.

این مطلب در اعلامیه اى که به تاریخ ۵ سنبله از سوی وزارت دفاع ملی به آژانس خبرى پژواک ارسال شده، بيان گرديده است.

بر اساس این اعلامیه، در عملیات های جداگانه در ولایات پکتیا، کندهار، ارزگان، هرات، فراه، نیمروز، فاریاب، بدخشان، کندز و میدان وردک که از سوی اردوی ملی اجرا شده، ۳٣ مخالف مسلح کشته و ۲٣ تن زخمی و ٨ تن شان بازداشت شده اند.

در اعلامیه افزوده شده است که در ولسوالی حصارک ننگرهار پنج مخالف مسلح، در ولسوالی چمکنی پکتیا هشت مخالف مسلح و همچنین در ولسوالی های قره باغ، ناوه و اطراف مرکز ولایت غزنِی دو تن از مخالف کشته، ٢ دیگر شان زخمی و هشت تن آنها با سه عراده وسایط نقلیه و هشت بوجی مواد مخدر، مقدار سلاح و سایر تجهیزات جنگی دستگیر گردیده اند.

منبع گفته است که در عملیات و لسوالی چک وردگ ولایت میدان وردگ یک مخالف مسلح کشته و پنج تن دیگر شان زخمی شده اند و همچنان در ولسوالی چوره اروز گان پنج طالب نیز کشته شده است.

طبق معلومات اعلامیه، در جریان عملیات هوایی در ولسوالی میوند قندهار پنج تن از قوماندانان طالب بنام های ملا نورعلی، ملا زرغون، ملا احمدی و ملا جانان با ۷ تن دیگر زخمی شده اند.

اعلامیه تذکر داده است که در ولسوالی وردوج ولایت بدخشان ودر ولسوالی سانچارک ولایت سرپل عمليات صورت گرفته که ۱۲ نفر هراس افگن کشته و ۴ نفر شان زخمی شده اند که در بین زخمی شده گان قاری فصیح الدین والی نام نهاد طالبان برای ولایت بدخشان نیز شامل می باشد.

طبق معلومات منبع، در جریان این عملیات ۱۱ تن از نیروهای اردوی ملی نیز کشته شده اند.

گزارش های مربوطه:
استقلال:  خبرمنابغ نظامی سرکاری قبل از همه بیان ګوشهء از تراژیدی اشغال سا خته دروطن ماست.با رویکار آمدن حکومت جان کیری یک روز ویک ساعتې هم خبری ، ګزارشی وراپورتاژی نشنیدیم ونخواندیم   که  دست اندر کاران رسانه یی خود شاهد صحنه ها ی اشک و خون وماتم کشور شمول وطن ببخاک وخون کشیده ای ما با شد، بلی دموکراسی جان کیری».چنین باید باشد قریب همه رسانه های آزاد»تنها سخنګویان سرکاری را منبع خبر یافته اند واین سخنګویان اغلب خط وخال نارسیده تا سطح قومامدانیهای امنیه ولسوالی ها وکندکها وتولیها همده اند.چه خوب می شد که بجای اینهمه شبکه خای عنکبوتی رسانه ای همین سخنګویان سرکاری یک شورای سراسر میساختند ویک مرجع واحد راسانه ای احداث وهرچه دروغ داست داشتند به نشر میسپردند تا تکلیف مردم افغانستان وجهان هم رفع می شد. این ضیاع وخت آدمیان تا بکی؟

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news