گروه گولن.. با سرمایه ۱۵۰ میلیارد دلاری در ۱۰۰ کشور فعالیت دارد

Turkey-

گروه گولن.. با سرمایه ۱۵۰ میلیارد دلاری در ۱۰۰ کشور فعالیت دارد

الشرق الأوسط پرونده مدارس واعظ ترکیه را می گشاید

 فتح الله گولن واعظ ترک و بنیانگذار جنبش «خدمات» در منزل خود در ایالت پنسیلوانیا – عکس از رویترز

بخش آموزش و پرورش بزرگ ترین سهم از برکناری ها در حمله پاکسازی را شاهد بود که ترکیه در پی کودتای نافرجام این کشور در اواسط ماه جولای (تیر ماه) آغاز کرد و دولت ترکیه «دولت موازی» را در اشاره به جنبش خدمات متعلق به فتح الله گولن واعظ ترک مقیم در آمریکا، به برنامه ریزی کودتا متهم کرد.

«الشرق الأوسط» پرونده مدارس گولن را می گشاید که تعداد آن ها بالغ بر هزار مدرسه در ترکیه، و دو هزار مدرسه در بیش از ۱۰۰ کشور دیگر است که فرزندان نخبگان را جذب می کند، علاوع بر این به دانش آموزان نخبه که از نظر مالی مشکل دارند بورسیه تحصیلی اختصاص داده است.

بنا به گفته دکتر سعید الحاج، کارشناس مسائل ترکیه: «سرمایه این گروه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد دلار است، و در نتیجه مشکل بزرگی برای سرمایه گذاری ندارد زیرا بانک ها و شرکت هایی دارد که بر این پروژه ها هزینه می کنند و علاوه بر این یک امپراتوری رسانه ای نیز در اختیار دارند».

استقلال: امریکا ومتحدانش با تحویل دادن  ګولن به ترکیه همه هستی صد ها ملیاردی اورا به تخریب بیشتر سوریه ، عراق، لیبیا ودوام اشغال در افغانستان بکار خواهند برد، آنها بسیار به سادګی ملیاردهایی اسامه بن لادن، صدام حسین،بن علی،قذافی ودیګران را درهمین را ه بکار بردند. پایان این تراژیدی بشری پایان ترکیه نیز خواهد بود

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news