! ملک الموت مظلوم

Amir qasim
برګرفته از فیسبوک
انتخاب امیر قاسم

! ملک الموت مظلوم
Image result for ‫ویرانی جهاد افغانستان‬‎

رفتم به قصد ” جهاد ” به سرزمين نجيب دهزاد. پس از مجازات چند معلم و مامور و چپراستى هاى كمونست چند مكتب و بالاخره چپه كردن ديوار برلين ، اين ديوار تاريخى را از سرزمين najib dehza به ” غنيمت ” گرفته با شما دوستان “عادلانه”تقسيم ميكنم :

نوشته ى: نجيب دهزاد

 

فعالان مدنی حک یا ایجاد «دیوار یادبود» شهدای(بدخشان تا وردک) را در کابل پیشنهاد نموده اند. بنده، به جای «دیوار»، «دریای یادبود» را، نظر به دلایلِ دراز پایین، توصیه می‌نمایم:

- اولاً ساختن دریا در پایتخت ما مشکل نیست؛ چون دریا بودن در کابل به آب بسته‌گی ندارد، کافیست چند ده هزار معتاد مثل بیت الخلا از آن استفاده کنند و مواد آن در مقابل چشم مسوولین همیشه جاری باشد.

- دیوار یک واژه بلند است، بلندتر از دست معلول و مسکین، همچنان موش دارد، سایه ایجاد می‌کند، و شاید سمت و سویش باعث اختلافات قومی شود.

- از جانبی، خون شهید یک مایع مقدس جاریست، چندان با جامدیت دیوار همخوانی ندارد، خاصتاً که این دیوار از سنگ مجازی بنا شده باشد.

- از آنجایی که تعداد شهدای افغانستان ساعت به ساعت(چشم بد دور) فزونی میابد، اگر ما بخواهیم تصاویر همه شهدای معظم را روی دیوار یادبود نصب کنیم، این دیوار رفته رفته به دیوار چین وصل خواهد شد که از نظر ایدیولوژیک، جیولوژیک، جیوپولیتیک و سایر «ژیک ژیک» ها خوبیت نخواهد داشت.

- دریا حرکت می‌کند، بالاخره می‌رسد به زیر ریش همسایه، اگر آن همسایه مسلمان با همین آب «ترور ستیز» وضوع بگیرد، در نزد جامعه جهانی رو سرخ خواهد شد.

- خلاصه، در پهلوی بقیه دیوارهای سمنتی، اختلاصى، نژادی، کمپاینی، تنظیمی…اگر بخواهیم یک دیوار دیگر هم بسازیم، ملت شهیدپرور مان به قلت شدید شهید مواجه خواهد گشت؛ زیرا خیز زدن از سر این همه دیوار، زور خارجی می‌خواهد که متأسفانه ملک الموتِ مظلوم ندارد!

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news