عصبانیت حامد کرزی از حمله آمریکا به افغانستان: اشرف غنی “خائن” است:

اچین
برګرفته از فیسبوک

عصبانیت حامد کرزی از حمله آمریکا به افغانستان: اشرف غنی “خائن” است:
استفاده ارتش آمریکا از قدرت مندترین بمب زرادخانه‌اش علیه داعش در افغانستان باعث ایجاد اختلافات سیاسی و مشکلاتی برای دولت شده است.
به گزارش ‘نیویورک تایمز’ ، در همین زمینه حامد کرزی، رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان امروز یکشنبه اشرف غنی جانشین خود را “خائن” خطاب کرده و گفته که او ‘کرزی’ خواهان خروج آمریکایی‌ها از افغانستان بود.
حامد کرزی در مصاحبه‌ای با ‘نیویورک تایمز-nytimess’ در حالیکه عصبانی بود گفت هیچ توجیهی برای اینکه آمریکا قدرتمندترین بمب “مادرهمه بمب‌ها” را به افغانستان شلیک کند، وجود ندارد.
او ارتش آمریکا را به این امر که از حضور داعش در افغانستان به عنوان وسیله‌ای برای آزمایش سلاح‌های خود استفاده میکند، متهم کرد.
حامد کرزی، دولت اشرف غنی را به دلیل واگذاری اجازه استفاده از این بمب متهم به “هم‌دستی” با آمریکا کرد. دولت اشرف غنی گفته‌اند که این حمله که باعث کشته شدن ده‌ها تن از اعضای داعش و نابودی سه پناهگاه آنها در ولایت ننگرهار شده است با هماهنگی آمریکا بوده است.
کرزی خطاب به غنی گفت : “شرم بر او باد شرم، شرم.” و افزود: “هیچ افغانی که احساس مسئولیت داشته باشد چنین کاری نمیکند. او یک خائن است، خائن.”
حامد کرزی تصریح کرد که مبارزه آمریکا با داعش غیرصادقانه است زیرا از دو سال گذشته به این طرف، مردم در شرق افغانستان از آمدن افراد وابسته به داعش از مرزهای پاکستان بارها ابراز نگرانی کرده بودند اما هیچ توجهی صورت نگرفت.
حامد کرزی اظهارداشت: با وجود اینکه آمریکا فرماندهی ماموریت نظامی نیروهای خارجی را به عهده دارد، اجازه داد تا داعش وارد شرق افغانستان شود و در پناهگاه‌های امن مستقر شود و به مدت دوسال منتظر ماند و هیچ عملیاتی را علیه این گروه انجام نداد.
رئیس جمهور پیشین افغانستان گفت که میتوان نتیجه گرفت که داعش در واقع طرف قرارداد دولت آمریکا بود مانند شرکت امنیتی ‘دایناکورپ-DynCorp’ و سایر شرکت‌های آمریکایی که منطقه‌ای را از سکنه تخلیه میکرد، علت و فضای مناسب روانی را مهیا میساخت تا آمریکا تسلیحات مورد نظر خود را آزمایش کند.
کرزی مدعی شد که آمریکا برنامه دارد تا با استفاده از بهانه مبارزه با داعش، افغانستان را به آزمایشگاه تسلیحات نظامی خود تبدیل کند.
https://www.nytimes.com/…/hamid-karzai-afghanistan-us-bombi…

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news