سخنگوی ارتش پاکستان: پاکستان حصارکشی و ایجاد موانع مرزی در مرز مشترک با افغانستان را آغاز کرد

durand

:سخنگوی ارتش پاکستان

پاکستان حصارکشی و ایجاد موانع مرزی در مرز مشترک با افغانستان را آغاز کرد

سخنگوی ارتش پاکستان در یک نشست خبری در راولپندی گفت: نظامیان 100 کیلومتر از مرز مشترک با شمال افغانستان از جمله مناطق قبایلی باجور ایجنسی و خیبرایجنسی را حصارکشی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد،«آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در یک نشست خبری در راولپندی گفت: نظامیان 1000 کیلومتر از مرز مشترک با شمال افغانستان از جمله مناطق قبایلی باجور ایجنسی و خیبرایجنسی را حصار کشی کرده‌اند.

وی افزود: ایالت خیبرپختونخواه در شمال غرب پاکستان 700 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد که در نخستین مرحله حصارکشی می شود.

سخنگوی ارتش پاکستان ادامه داد: در مرحله دوم، مرز میان ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان و جنوب افغانستان با ایجاد موانع مرزی حصارکشی خواهد شد.

ارتش پاکستان سعی دارد بیش از 2575 کیلومتر از مرز مشترک با افغانستان را با ایجاد موانع مرزی مسدود کند تا از ورود تروریست‌ها جلوگیری شود.

آصف غفور در پاسخ به اعتراض افغانستان در زمینه ایجاد موانع مرزی در مرز مشترک گفت: پاکستان در طرف خود این اقدام را انجام می‌دهد و نه در خاک افغانستان.

وی افزود:پاکستان حق دارد مرز خود را با هرکشور دیگری حصارکشی کند که این موضوع نباید موجب اعتراض سایر کشورها شود.

غفور تأکید کرد: افغانستان باید این موضوع را درک کند که ایجاد موانع مرزی برای جلوگیری از ورود تروریست‌ها به نفع اسلام‌آباد و کابل است.

چندی پیش ارتش و دولت پاکستان برای احداث تأسیسات و گیت مرزی در مرز مشترک با افغانستان به توافق رسیدند.

با اینکه هزینه اجرای طرح ایجاد تاسیسات مرزی در مرز افغانستان سرسام آور است اما ارتش و دولت پاکستان مصمم هستند با اجرای این طرح امنیت کشور را تامین کنند.

قبل از این رئیس ستاد ارتش پاکستان در بازدید از مناطق مرزی گفت که ساخت موانع در مسیر دیورند از اولویت‌های این ارتش است.

وی افزود: ایجاد تاسیسات مرزی با نظارت هوایی انجام می‌شود تا از هر گونه خرابکاری برای جلوگیری از این تاسیسات ممانعت به عمل آید.

باجواه گفت برای ایجاد موانع مرزی با دولت افغانستان در ارتباط هستیم و از تجهیزات پیشرفته برای این کار استفاده خواهیم کرد.

گفتنی است دولت افغانستان نسبت به حصارکشی مرز مشترک با پاکستان معترض است.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news