واشنگتن پست: ایالات متحده هرگز در جنگ افغانستان برنده نخواهد شد :

us-dead-solider-coffen-17-july-13
برګرفته از فیسبوک

3 hrs ·

واشنگتن پست: ایالات متحده هرگز در جنگ افغانستان برنده نخواهد شد :

‘واشنگتن پست-washingtonpost’ در شماره دیروز ۱۶ می در گزارشی نوشت: ترامپ هنوز تصمیمی برای امضای درخواست افزایش نیروهای نظامی در افغانستان که از سوی فرماندهان آمریکا مطرح میشود، نگرفته است.
در این گزارش آمده است: بهتر است ترامپ بجای افزایش نیروها در افغانستان این نصحیت جنرال ‘جرج اکن-George Aiken’ در سال ۱۹۶۶ در مورد جنگ ویتنام را که گفته بود آمریکا در جنگ ویتنام باید اعلام پیروزی کند و سپس فوری از این جنگ خارج شود را در مورد افغانستان نیز اعمال کند.
نیکلسون اعلام کرده که برای شکست بن بست جنگ در افغانستان نیازمند اعزام بیش از ۵۰۰۰۰ سرباز جدید است. در حال حاضر طالبان بر مناطق بیشتری نسبت به سال ۲۰۰۱ حکمرانی میکند و قطعاً اعزام ۵۰۰۰ سرباز نمیتواند طالبان را شکست دهد.
بنابر این گزارش، آمریکا برای از بین بردن القاعده در سال ۲۰۰۱ وارد افغانستان شد. در حال حاضر بن لادن کشته شده و القاعده از بین رفته و تنها نتیجه ادامه جنگ کشته شدن و آوارگی مردم افغانستان است.
جنگ در افغانستان تاکنون بیش از یک تریلیون دلار هزینه داشته و در سال ۲۰۱۷ نیز ۵۰ ملیارد دلار در این کشور هزینه شده است.
این روزنامه آمریکایی نوشت: آمریکا در حال حاضر دیگر بدنبال شکست دشمن در افغانستان نیست بلکه پروژه ملت سازی را دنبال میکند. افغانستان کشور محاط در خشکی و با آّب و هوای نامطبوع است. صنعت مهم این کشور تولید تریاک است که تقریبا ۸۰ درصد تریاک دنیا را تامین میکند.
ارتش آمریکا استراتژی مشخصی برای پیروزی ندارد و فقط به دنبال شکست نخوردن است. بهتر است ترامپ سربازان را به خانه بازگرداند و پول را در آمریکا هزینه کند.
https://www.washingtonpost.com/…/ac65a52e-39c0-11e7-8854-21…

Image may contain: 1 person, outdoor

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news