نظامیان امریکایی به ولایت وردک بازگشتند

جلریز
نظامیان امریکایی به ولایت وردک بازگشتند

نظامیان امریکایی به ولایت وردک بازگشتند

© Photo/ US Army / Staff Sgt. Shane Hamann
جهان

دریافت لینک کوتاه
 0 62 0  0

نظامیان آمریکایی که در اوایل 2013 ولایت وردک را ترک کرده بودند بار دیگر به پایگاهی در این ولایت بازگشتند.

به گزارش سپوتنیک، به نقل تسنیم، مقام‌های امنیتی در ولایت وردک اعلام کردند که نیروهای ویژه آمریکا با گذشت نزدیک به پنج سال بار دیگر به پایگاهی در ولسوالی «نرخ» این ولایت بازگشتند.

«نقیب امینی» سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت وردک در این رابطه گفته که نیروهای ویژه امریکا برای تامین امنیت بهتر بار دیگر در این ولایت مستقر شده‌اند.

وی افزود: نیروهای آمریکایی همچنین از شب گذشته عملیات مشترکی را با نظامیان افغان در شهرستان نرخ آغاز کرده‌اند.

هرچند مقام‌های امنیتی در وردک از شمار نیروهای ویژه آمریکا جزئیاتی ارائه نمی‌کنند اما یک منبع محلی به سلام وطندار گفته است که دستکم 45  نظامی آمریکایی در این پایگاه مستقر شده‌اند.

به گفته این منبع، نیروهای ویژه آمریکا در عملیات‌ علیه مخالفان دولت افغانستان حضور دارند.

نیروهای ویژه آمریکا اوایل 2013 میلادی این پایگاه را پس از گسترش اعتراضات مردمی از اقدامات نیروهای ناتو به‌ رهبری آمریکا در ولایت وردک  آنجا را ترک کردند

ترامپ خواستار خروج سربازان خود از افغانستان است

ترامپ خواستار خروج سربازان خود از افغانستان است

© REUTERS/ Carlo Allegri/File Photo
جهان

دریافت لینک کوتاه
 0 448362

رئیس جمهور آمریکا، طرح مشاور امنیت ملی خود در مورد جنگ در افغانستان را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک ، با وجود خواسته های مقامات پنتاگون ، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خواستار دوام جنگ در افغانستان نیست و هیچ دلیلی برای حضور بیشتر از 9000 سرباز آمریکایی در افغانستان را نمیبیند.
ترامپ با طرح مک ماستر مشاور امنیت ملی ، برای افزایش نیرو ها در افغانستان موافق نیست ونسخه نهایی طرح مبارزه با جناح های مخالف در افغانستان را تکذیب نمود. 
اختلاف با مک مستر در جلسه اخیر شورای امنیت ملی آمریکا اتفاق افتاد، رئیس جمهور آمریکا با مقاومت شدید مشاور خود مواجه شد. اما او نتوانست ترامپ را منصرف سازد، چرا که او معتقد است که استفاده از زور در افغانستان نتیجه معکوس را دارا است. 
ترامپ معتقد است که پنتاگون در افغانستان از تمام تلاش ها استفاده نموده و به غیر از زور ،دیگر دلیل برای باقی ماندن و ادامه جنگ در این کشور را ندارد. اطرافیان ترامپ نیز اعتراف مینمایند که در جنگ افغانستان قادر به پیروزی نمیباشند. آنها میتوانند تنها قدرت فعلی در افغانستان را حفظ نموده و از گرفتن قدرت بدست طالبان جلوگیری نمایند. 
وزیر دفاع ایالات متحده نیز از مک مستر حمایت نموده و آنها تصمیم دارند چهار هزار سرباز اضافی تازه نفس را به افغانستان ارسال نمایند.

 

.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news