چهارهزار نظامی تازه نفس دیگر آمریکایی به افغانستان اعزام می‌شود

simi-khardar

 چهارهزار نظامی تازه نفس دیگر آمریکایی به افغانستان اعزام می‌شود

 

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه

ترامپ استراتژی جدید امریکا در افغانستان را امضا کرده و چهاز هزار نظامی دیگر به این کشور می فرستد

سارا هابی سندرز هم دیروز توضیحاتی زیادی در این باره به خبرنگاران نداد و تنها گفت، که توضیحات مفصلی در باره استراتژی جدید برای حفظ منافع امریکا در جنوب آسیا به دونالد ترامپ ارائه شده است.

در همین حال کیت برنن خبرنگار پولیتکو و فارین پالیسی به نقل از دو منبع آگاه نوشت: ترامپ استراتژی ابقا و خارج نشدن نظامیان امریکایی در افغانستان و همچنین اعزام حدود چهار هزار نظامی بیشتر به افغانستان را امضا کرده است.

او در ادامه نوشته است، نظامیان اعزامی نقش آموزش نیروهای امنیتی افغانستان و انجام عملیات ضد تروریستی را بر عهده خواهند داشت.

پیش از این، روزنامه پولیتیکو نوشته بود، که جنرال «مک مستر» مشاور امنیت ملی امریکا و «مایک پنس» معاون اول ترامپ در تلاش هستند تا ترامپ را متقاعد به امضای طرح اعزام نظامیان بیشتر امریکایی کنند.

همچنان در نشست دیروز که قرار بود، اریک پرینس بنیانگذار شرکت خصوصی امنیتی «بلک واتر» نیز شرکت کند، اما در دقایق پایانی به او اجازه ورود به این نشست را ندادند.

بیشتر رسانه ها از تصمیم های ترامپ از طریق تویت هایش آگاه می شوند، طوری که او روز گذشته در باره نشست کمپ دیوید در تویترش نوشته بود، که نشست مهمی باجنرال هایش داشته و تصمیمات زیادی نیز ازجمله درباره افغانستان گرفته است.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news