حملات شدید لفظی حکمتیار به رقبای سیاسی اش و اتهام ارتباط احمدشاه مسعود با آی‌اس‌آی

gulbadin


حملات شدید لفظی حکمتیار به رقبای سیاسی اش و اتهام ارتباط احمدشاه مسعود با آی‌اس‌آی

منبع خبر آریايي

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در تازه ترین اظهاراتش به احزاب رقیب خود به ویژه حزب جمعیت اسلامی افغانستان تاخته است.

به‌گزارش خبرگزاری آوا، آقای حکمیتار ديروز در دیدار با شماری از باشندگان ولایت بدخشان گفت که احمد شاه مسعود زمانی به میدان شهر رفت و با طالبان تعهد سپرد که کابل از آنان است و به تعهدی که سپرده پایبند است.

آقای حکمتیار افزود: کسی از آمر مسعود پرسید که چطور به طالبان اعتبار می‌کنید، مسعود گفت رفیق های ما در آی‌اس‌ای اطمینان داده است که طالبان مزاحم آنان نمی شود.

رهبر حزب اسلامی از سایر احزاب انتقاد کرده و گفت: اگر رهبر حزب هزاره است، یک غیرهزاره در حزب اش نمی‌یابید، اگر رهبر ازبیک است، یک غیر ازبیک نمی‌یابید، اگر از پنجشیر است، تمام امتیازات به پنجشیری‌ها می‌رسد.

حكمتيار وزير دفاع پيشين را نيز مورد انتقاد قرار داده و گفته است به خاطر آنكه وزير دفاع از پنجشير بود، تنها در پنجشير ٦٠٠ جنرال است، در كل اروپا ٦٠٠ جنرال نيست، بل در افغانستان يك ولسوالي ٦٠٠ جنرال دارد، حتا كلينر را جنرال ساختند.

حكمتيار تاكيد كرده كه رقباي حزب اسلامي با وجود حاميان خارجي شان اعتماد شان را از دست داده اند و قيمت ابرو، عزت، ايمان و تباهي أخرت شان تنها پول جمع كرده و قصر هاي مجلل ساخته، شيطان را خشنود و خدا را ناراضي كرده اند.

او گفته است كه ائتلاف نجات سبب شده كه جمعيت چندين پارچه شود و به زودي جمعيت اصلي اعلام مي شود و احزابي چون وحدت و جنبش نيز به چندين گروه تقسيم شده است.

وی اضافه کرد که كاش اين ائتلاف به خاطر اصلاح نظام مي بود، بل به به باور آقاي حكمتيار سه گروهي حاكم در شمال با تمام زور شان كمتر از سه هزار نفر را به جاده هاي مزار كشانيدن، چون اعتبار شان را از دست داده اند.

این در حالیست که حزب جمعیت اسلامی افغانستان پیشتر با نشر اعلامه ای از حزب اسلامی به رهبری انجینیر گلبدین حکمتیار نیز خواسته بود تا از کاربرد ادبیات کنایه آمیز به آدرس جمعیت اسلامی و مقاومت ملی که مخالف روح جمعی فضای سیاسی کشور است، فاصله گرفته شود.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news