پوتین: اوضاع در شبه‌جزیره کره به سمت یکجنگ بزرگ پیش می‌رود

پوتین: اوضاع در شبه‌جزیره کره به سمت یکجنگ بزرگ پیش می‌رود

 

خبرگزاری فارس: پوتین: اوضاع در شبه‌جزیره کره به سمت یک جنگ بزرگ پیش می‌رود

رئیس‌جمهور روسیه ضمن اشاره به تجربه موفق رویارویی واقعی کشورش با تروریست‌ها در سوریه، از نحوه برخورد آمریکایی‌ها با مسئله کره شمالی انتقاد کرد و گفت که شرایط شبه‌جزیره کره به سمت مناقشه‌ای بزرگ پیش می‌رود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در واکنش به تنش‌های فزاینده در شبه‌جزیره کره، اوضاع این منطقه را بسیار خطرناک ارزیابی کرد.

آمریکای تحت ریاست «دونالد ترامپ» تنش‌های پیشین میان این کشور و کره شمالی را به شدت افزایش داد تا جایی که از زمان روی کار آمدن ترامپ، ناوها و بمب‌افکن‌های بیشتر و بیشتری به سمت کره اعزام شده و پیونگ‌یانگ هم با شلیک‌های آزمایشی موشک پاسخ داده است.

ترامپ 2 روز پیش گفته بود که «حرف زدن مشکل کره شمالی را حل نمی‌کند.» البته «جیمز متیس» وزیر دفاع وی سریعاً واکنشی اصلاحی نشان داد و گفت که هنوز هم برای حل مشکل کره شمالی با استفاده از دیپلماسی، وقت هست.

رئیس‌جمهور روسیه در واکنش به این تنش‌های لفظی بی‌پایان میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن، گفت که «شرایط در شبه‌جزیره کره به سمت سقوط در پرتگاه یک مناقشه بزرگ پیش می‌رود.»

وی افزود: «روی آوردن به فشار بر پیونگ یانگ، یک اشتباه است و هیچ افقی برای موفقیت این رویه، دیده نمی‌شود. بحران این منطقه (شرق آسیا) بایستی با مذاکره مستقیم و بدون پیش‌شرط همه طرفین دارای منافع، حل شود.»

دولت چین هم روز گذشته به این تنش‌ها واکنش نشان داده و اعلام کرده بود که اجازه شروع هیچ‌گونه جنگی را در نزدیکی مرزهای خود نخواهد داد.

ولادیمیر پوتین امروز به بحث کلی مبارزه با تروریسم هم پرداخت و ایجاد جبهه‌ای متحد و وسیع برای مبارزه با تروریسم بر اساس حقوق بین‌الملل را خواستار شد.

رئیس‌جمهور روسیه که جنگنده‌های کشورش در سوریه بارها مواضع تروریست‌ها را در هم کوبیده‌اند، به نتایج این سیاست در سوریه جنگ‌زده هم اشاره‌ای کرد و گفت: «به لطف روسیه و کشورهایی که سود خود را در ثبات سوریه می‌بینند، مردم آنجا (سوریه) به زندگی در صلح بازگشته‌اند.»

انتهای پیام/ع

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news