ترکیه وارد دومین شب حکومت نظامی خود شده است

نیروهای پلیس ضد شورش ترکیه با معترضان کرد تبار در در استانبول درگیر شده‌اند. (8 اکتبر 2014)
ترکیه وارد دومین شب حکومت نظامی خود شده است
 
پنجشنبه 17 میزان 1393

در حالی که تلفات ناشی از دو روز درگیری در ترکیه به ۲۱ نفر می‌رسد، جنوب شرق این کشور شاهد دومین شب حکومت نظامی می‌باشد.

بنا بر اعلام روزنامه ترک زبان حریت، دومین شب حکومت نظامی روز چهارشنبه (۱۶ میزان) در حالی آغاز شد که دو جسد دیگر در شهر ماردین پیدا شدند. این شهر مرکز یکی از شش استانی است که به دلیل تظاهرات حامیان کردها در حکومت نظامی به سر می‌برند.

این حکومت نظامی نامحدود با استقرار سربازان در جنوب شرق ترکیه به اجرا در آمد. دیاربکر که بزرگترین شهر کردنشین ترکیه است در این منطقه قرار دارد.

پلیس ضد شورش ترکیه، مخالفان و حامیان گروه تکفیری داعش در چندین شهر که اکثرا کردنشین هستند در طول شب با یکدیگر درگیر شدند.

تظاهرات بعدا به شهرهای اصلی کشور از جمله آنکار و استانبول کشیده شد. معترضان در این شهرها عدم اقدام دولت در قبال تهدید داعش علیه شهر کردنشین کوبانی در سوریه را محکوم کردند.

در همین حال، در درگیری‌های به وقوع پیوسته در آلمان که جمعیت‌های کرد و ترک در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، ۱۴ نفر مجروح شدند.

گروه تروریستی داعش حمله خود به منطقه کوبانی را سه هفته پیش آغاز کرد که در نتیجه آن ۲۰۰ هزار نفر که اکثر کرد تبار هستند مجبور شدند به ترکیه پناه ببرند.

بر اساس یک سرشماری در سال ۲۰۱۳، شهر کوبانی که عین العرب نیز نامیده می‌شود محل سکونت کردها، اعراب، ترکمن‌ها و ارمنی‌ها می‌باشد.

تکفیری‌های داعش در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه مرتکب جنایات گسترده‌ای از جمله اعدام‌های دسته جمعی، آدم ربایی و شکنجه شده و زنان را به بردگی کشیده‌اند.

بنا به گفته دیده‌بان موسوم به حقوق بشر سوریه، از زمان شروع حمله داعش در اواسط سپتامبر به کوبانی و نواحی اطراف آن دست کم ۴۱۲ نفر کشته شده‌اند که بیش از نیمی از آنان را پیکارجویان تشکیل می‌دهند.

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news