چهار تن به شمول سه عضو یک خانواده خارجی در حمله انتحاری در غرب کابل کشته شدند

akberkhan

چهار تن به شمول سه عضو یک خانواده خارجی

در حمله انتحاری در غرب کابل کشته شدند

بشیر سادات – کابل
يكشنبه ٠٩ قوس ١٣٩٣ ساعت ١٩:٠١

 

مقام های امنیتی می گویند که در حمله گروهی طالبان به دفتر یک موسسه خارجی در منطقه موسوم به کارته سه در مربوطات حوزه ششم امنیتی کابل، یک تبعه افغانستان و سه عضو یک خانواده خارجی که شهروندان افریقا بودند شدند.

قربانیان این رویداد رییس موسسه، دختر، پسر و یک افغان هستندقربانیان این رویداد رییس موسسه، دختر، پسر و یک افغان هستند
سه مهاجم انتحاری حوالی ساعت ۴:۳۰ روز گذشته به دفتر یک موسسه خارجی حمله کردند، نخست یک مهاجم مواد انفجاری حامل خود را در مقابل ساختمان این دفتر انفجار داد و دو مهاجم دیگر وارد این موسسه شدند.
جنرال ظاهر ظاهر، قوماندان امنیه کابل در نشست خبری امروز (دوشنبه) گفت در این حمله سه عضو یک خانواده خارجی و یک افغان از سوی طالبان به ضرب گلوله کشته شدند.
به گفته او، قربانیان این رویداد رییس موسسه همراه با دختر و پسرش و یک کارمند افغان این موسسه خدمات اجتماعی هستند.
آقای ظاهر گفت که یکی از تروریستان با لباس پولیس و دو تن دیگر آنان با لباس عادی داخل موسسه شدند و در اولین برخورد رییس موسسه و دو فرزند او را که در منزل دوم بودند، با ضرب گلوله کشتند. 
به گفته قوماندان امنیه کابل، تروریست ها با مواد انفجاری و سلاح وارد این دفتر شده بودند که به گفته او، اگر پولیس زود به محل نمی رسید، ممکن تلفات افزایش می یافت.
موسسه ای که روز گذشته هدف حمله قرار گرفت (PAD) نام دارد که در راستای خدمات اجتماعی و آموزشی در کابل بود و چند ولایت دیگر فعالیت می کند.
زدوخود میان مهاجمان و پولیس بیش از دو ساعت طول کشید که در نتیجه با کشته شدن مهاجمان پایان یافت، شماری از افراد که در زمان حمله در ساختمان گیر کرده بودند، نجات داده شدند.
گروه طالبان، به دنبال این حمله، مسوولیت آن را بر عهده گرفت.
این گروه ادعا کرده که مرکز پنهانی ترویج مسیحیت و استخباراتی را هدف قرار دادند.
این در حالی است که در پی افزایش حملات انتحاری و بمب گذاری ها، جنرال ظاهر ظاهر، قوماندان امنیه کابل از سمت خود کناره گیری کرد.
حشمت استانکزی، سخنگوی قوماندانی امنیه کابل گفت که جنرال ظاهر سر از امروز دیگر به کار خود ادامه نمی دهد.
خبرگزاری بخدی

Comments are closed.


Hit Counter provided by technology news